Wesołych Świąt!
z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych! Czytaj dalej
46 Rajd Bab w promieniach słońca
Rok temu drużyny szkolne i rodzinne rywalizowały ze sobą rozwiązując łamigłówki i próbując swoich sił w konkurencjach sprawnościowych. W tym roku taka formuła przeprowadzenia rajdu była niestety niemożliwa. Czytaj dalej
Ruszyły zapisy na Maraton w Skarżysku
Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kam. serdecznie zaprasza na V Skarżyski Maraton Pieszy na 50 km. Czytaj dalej
Konkurs Wyślij kartkę do PTTK Końskie...
Pandemia koronawirusa wywróciła nasze codzienne życie do góry nogami. Czytaj dalej
Zapraszamy na Rajd Bab
Zima trzyma, obostrzenia sanitarne odrobinę poluzowane, ale już straszą nas wiosenną falą zachorowań. Chcemy jednak podtrzymać tradycję organizacji Rajdu Bab, Czytaj dalej
prev
next

46 Rajd Bab w promieniach słońca

9-03-2021 19:56

Rok temu drużyny szkolne i rodzinne rywalizowały ze sobą rozwiązując łamigłówki i próbując swoich sił w konkurencjach sprawnościowych. W tym roku taka formuła przeprowadzenia rajdu była niestety niemożliwa.

Trwający stan zagrożenia epidemicznego spowodował, że tegoroczna edycja Rajdu Bab - już 46! - przybrała formę indywidualnego spaceru. Na trasę rajdu wyruszyły grupy sympatyków naszego oddziału i miłośników pieszych wędrówek z przeróżnych miejscowości: Końskich, Piły, Fałkowa, Miedzierzy, Królewca, Białaczowa, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Milanówka, Aleksandrowa Łódzkiego, Łodzi, Łęczycy, Kielc, Skarżyska-Kamiennej, a nawet Sandomierza! Łącznie w wydarzeniu wzięło udział nieco ponad 300 osób. Tłoku nie było widać, bo weryfikacja, po której uczestnicy wyruszali na trasę, trwała aż 2 godziny. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek rajdowy, słodki wafelek i mapkę z opisem trasy.

 

Tegoroczna wędrówka poprowadziła uczestników wytyczoną i oznakowaną przez nas trasą, z częściowym wykorzystaniem pieszego szlaku turystycznego w kolorze niebieskim. Z Końskich przez Stary Młyn, dukty leśne w kierunku Rogowa, przez Młynek i Dyszów do Ogródka Jordanowskiego w Parku Miejskim w Końskich. Na mecie każdy otrzymał imienny certyfikat i uczestniczył w losowaniu upominków. W puli były mapy i wydawnictwa turystyczne oraz drobne nagrody rzeczowe: plecaki, bidony, kapelusze... Specjalne niespodzianki dla uczestniczek Rajdu Bab przygotował butik Mon Paris z Końskich, oferując zniżki oraz pakiety upominków z kuponami rabatowymi.

 

Miłym akcentem było wręczenie odznak turystycznych. Odznaki Turysty Ziemi Koneckiej w stopniu złotym otrzymali: Ireneusz Biskupski z Końskich oraz Stanisław Świadek z Końskich; w stopniu srebrnym: Ewa Barzał i Damian Barzał z Kielc, Aneta i Szymon Kołodziejscy z Mąchocic; w stopniu brązowym: Sebastian Łukasiewicz z Ozorkowa. Odznaki Turystyki Pieszej w stopniu popularnym i brązowym odebrały Dominika i Sylwia Zielińskie z Radoszyc, a Siedmiomilowe Buty w stopniu złotym - Marysia Zielińska z Radoszyc. Swoje nagrody i upominki z rąk Wojciecha Paska - prezesa naszego Oddziału, odebrali też nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie "Wyślij kartkę do PTTK Końskie.

 

O organizację rajdu zadbali: Zbigniew Gontek, Katarzyna Laskowska, Katarzyna Stępień, Tadeusz Śliwak, Magdalena Weber i Anna Ziółkowska.

 

 

    

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Rajd Bab 2021
Rajd Bab 2021
Rajd Bab 2021
Rajd Bab 2021
Rajd Bab 2021
Rajd Bab 2021

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem