Imprezy cykliczne

Każdego roku Zarząd naszego oddziału ustala kalendarz imprez cyklicznych wraz z terminami ich organizacji. Poniżej przedstawiamy wydarzenia turystyczne, które organizujemy w ramach programowej działalności oddziału. Każde z nich charakteryzuje się odmiennymi atrakcjami i świadczeniami dla uczestników. Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi opisami. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. A jeśli chcecie posiadać aktualny kalendarz, wydrukujcie go proszę w przystępnej formie. Jest dostępny tutaj

Rajd Zimowy to idealna przechadzka dla małych i dużych, dobra na podreperowanie kondycji na początku roku.

Impreza turystyki pieszej skierowana do średnio zaawansowanych w chodzie turystów.

Impreza turystyki pieszej, w której udział biorą kilkuosobowe zespoły. Mają za zadanie zdobyć jak największą liczbę punktów w konkurencjach sprawnościowo-intelektualnych rozgrywanych na kilkukilometrowej trasie.

Biegi Uliczne organizowane są na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Końskich.

Impreza turystyczna przeznaczona dla tych, którym nie straszne jest wędrowanie nocą po leśnych ostępach wyznakowaną przez organizatorów trasą.

Impreza biegowa, która odbywa się w Sielpi - największej miejscowości wypoczynkowej województwa świętokrzyskiego.

Ten maraton jest doskonałym sposobem na poznanie walorów i piękna ziemi koneckiej i świętokrzyskiej.

„Konecka Setka” z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, poszerzając swój zasięg, z imprezy regionalnej do ogólnopolskiej.

Dwudniowa propozycja oddziału PTTK dla miłośników jednośladów przeznaczona zarówno dla osób o wysokiej sprawności fizycznej,

Impreza jest kontynuacją dawnego Sielpia eXtreme Maratonu. Organizatorzy zachowali formułę pokonywania dystansu wyłącznie marszem. Specjalnie z myślą o młodzieży szkolnej oraz amatorach spacerów wprowadzono krótszą 12,5 km trasę.

Turystyczna alternatywa świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.