100 na 100 - XX Konecka Setka za nami
Prognozy pogody nie były zachęcające. Ciągłe opady deszczu, bardzo chłodna noc i duża wilgotność miały towarzyszyć piechurom - uczestnikom XX Supermaratonu Pieszego na 100 km. Okazało się, że było o niebo lepiej! Czytaj dalej
Zdobądź Koronę Pienin
Klub Górski naszego Oddziału PTTK zaprasza na wyczekiwaną wycieczkę autokarowo-pieszą w Pieniny. Czytaj dalej
Zapraszamy na II spacer historyczny
Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej Czytaj dalej
Ruszyły zapisy na Konecką Setkę
Wakacje w pełni, a my myślimy o przygotowaniach do Koneckiej Setki. Czytaj dalej
XXI Maraton Pieszy po Ziemi Opoczyńskiej i...
W ramach cyklu Superpiechur Świętokrzyski 2021 zapowiadamy Maraton Opoczyński. Organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń.  Czytaj dalej
prev
next

Marsz na Biegun Ciepła za nami

6-10-2020 8:22

Wspaniała trasa! Piękne statuetki! Wow, z moim imieniem i nazwiskiem? Ale zamówiliście pogodę! - to tylko niektóre z Waszych stwierdzeń, które wygłaszaliście po wejściu na metę :) Cieszymy się, że stanęliśmy na wysokości zadania.

Cieszymy się, że zdecydowaliście się złapać ostatnie kilometry do tytułu Superpiechur Świętokrzyski na koneckiej ziemi :)

Jeszcze w poniedziałek nie dawaliśmy wiary, że tak dużo osób odpowie na nasz apel. Ale do środy sytuacja wyklarowała się znakomicie. Na liście startowej zanotowaliśmy 70 osób. W dość chłodny poranek 3 października w godz. 7:00 – 9:00 w Ogródku Jordanowskim w Parku Miejskim w Końskich uruchomiliśmy biuro weryfikujące uczestników. Magdalena Weber jak zwykle sprawnie wydawała pamiątkowe znaczki i numery startowe. Tuż po weryfikacji można było rozpocząć wędrówkę. Rankiem z uczestnikami rozmawiali też przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów. O Marszu Na Biegun Ciepła usłyszeli słuchacze Radia Kielce, a materiał video został zamieszczony na stronie tkn24.pl

 

Trasa opracowana przez Zbigniewa Gontka, specjalnie na potrzeby Marszu na Biegun Ciepła, miała charakter pętli. Wiodła z Końskich niebieskim szlakiem pieszym, aż do Sielpi, dalej z udziałem czerwonego szlaku nordic walking i czerwonego szlaku pieszego do Miedzierzy, a następnie wyznakowanym odcinkiem przez lasy, Wąsosz Starą Wieś, Czarniecką Górę do Stąporkowa, skąd przez Grzybów, Kozią Wolę i Piłę doprowadziła uczestników do Końskich.

Właściwe pokonanie trasy przez uczestników było weryfikowane na punktach kontrolnych, na których czuwali: Adrian Bodasiński, Zbigniew Gontek, Katarzyna Sorn, Tadeusz Śliwak i Magdalena Weber. Jeden z punktów został przygotowany w amfiteatrze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Na uczestników czekała nie tylko pieczątka weryfikacyjna, ale także kawa, herbata i słodka przekąska. Pani Dyrektor! – bardzo dziękujemy za gościnność i udostępnione materiały informacyjne o Gminie Stąporków.

 

Ponieważ nasze biuro nadal pozostaje w remoncie, metę Marszu na Biegun Ciepła rozbiliśmy w Ogródku Jordanowskim w Końskich, pod wiatą Green Velo. Na każdego, kto przedreptał 50 km, czekał pamiątkowy dyplom i imienna statuetka. Z 70 zgłoszonych na Marsz, 68 - którzy wystartowali, metę 50 km osiągnęło ostatecznie 65 osób.

 

Teraz pozostaje nam jeszcze dopiąć szczegóły organizacyjne Superpiechura Świętokrzyskiego 2020. Tegoroczna edycja dała popalić i uczestnikom i organizatorom. Przygotowanie wydarzeń w obliczu zagrożenia epidemicznego nie było łatwe, tym bardziej teraz w sytuacji, gdy mamy coraz więcej zakażonych każdego dnia. Trzymajcie kciuki! Wnioski niebawem na stronie.

 

 

    

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

KRR 2021
KRR 2021
KRR 2021
KRR 2021
KRR 2021
KRR 2021

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem