Biblioteka Uniwersytecka w Kielcach zaprasza

25-11-2022 12:49
Biblioteka Uniwersytecka UJK w Kielcach cyklicznie zapraszam do siebie na spotkania związane z górami wysokimi i ludźmi, dla których ich zdobywanie stało się największym wyzwaniem, pasją i sensem życia.
 
Tym razem we współpracy z Antykwariatem Górskim "Filar" organizatorzy zapraszają na spotkanie z Aleksandrem Lwowem - jedną z najwybitniejszych i najbarwniejszych osobowości polskiego alpinizmu, zdobywcą 4 ośmiotysięczników, uczestnikiem wielu himalajskich ekspedycji, autorem nowych dróg wspinaczkowych w górach wysokich, redaktorem oraz wydawcą pierwszego w Polsce miesięcznika wspinaczkowego pt. GÓRY i ALPINIZM. Autor książek i licznych artykułów o tematyce alpinistycznej, gawędziarz z niepowtarzalnym poczuciem humoru, który wie, że "w życiu tak naprawdę ważne jest tylko to, co szalone, ale pod jednym warunkiem - trzeba to szaleństwo przeżyć".
 
Spotkaniu towarzyszyć będzie Wystawa książek i czasopism ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej UJK oraz kolekcji prywatnej Henryka Rączki pt. "GÓRY ŚWIATA - ZDOBYWCY, ZWYCIĘZCY, PRZEGRANI". Wydarzenie poprowadzi Henryk Rączka, wspinacz, bibliofil, znawca gór wysokich, prywatnie posiadacz największego zbioru literatury o tematyce karpackiej oraz właściciel Antykwariatu Górskiego "Filar".
 
 
Spotkanie odbędzie się w czwartek 8 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 na parterze sali konferencyjnej/holu Biblioteki Uniwersyteckiej w Kielcach, ul. Uniwersytecka 19. Wstęp wolny.
 
Link do strony organizatora: kliknij tutaj.