Zapraszamy na II spacer historyczny
Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej Czytaj dalej
Ruszyły zapisy na Konecką Setkę
Wakacje w pełni, a my myślimy o przygotowaniach do Koneckiej Setki. Czytaj dalej
XXI Maraton Pieszy po Ziemi Opoczyńskiej i...
W ramach cyklu Superpiechur Świętokrzyski 2021 zapowiadamy Maraton Opoczyński. Organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń.  Czytaj dalej
XXIX Konecki Maraton Pieszy - relacja
Krew, pot i łzy - chciałoby się rzec. A to z powodu pogody, która zafundowała maratończykom żar lejący się z nieba. Czytaj dalej
XVI Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba” z...
Szesnasta edycja Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba” przeszła do historii. Impreza po raz kolejny odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. Czytaj dalej
prev
next

XVI Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba” z jubileuszem w tle

8-06-2021 5:24

Szesnasta edycja Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba” przeszła do historii. Impreza po raz kolejny odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego.

Przy okazji maratonu świętowano jubileusz 50-lecia startów biegowych organizatora imprezy Wojtka Paska. W zawodach wystartowało 214 zawodników, z których metę osiągnęło 210 osób. Do Nieba zjechali biegacze i piechurzy z całej Polski. Ze względu na możliwości logistyczne rywalizowano po raz drugi na 7-mio kilometrowej pętli wokół Piekła, ze startem i metą przy byłym sklepie spożywczym w Niebie. Nie było wygód, a nawet podstawowych warunków sanitarnych. Były za to malownicze dukty leśne i kontakt z nieskażoną przyrodą. Aura tym razem sprzyjała i była wyjątkowo łaskawa dla biegaczy i organizatorów. Zapowiadane obfite deszcze z burzami ominęły Ziemię Konecką. Elektroniczny pomiar czasu zapewniła firma Ireneusza Górnika „Personal Best”.

 

W rywalizacji mężczyzna na dystansie maratonu najlepszy okazał się po raz czwarty Karol Grabda z Mirowa. Wygrał z czasem 2:56.44. Zwycięzca w dwóch ostatnich latach nie kończył biegu, schodząc z trasy. Tym razem przyjęta z zimną krwią taktyka równego tempa okazała się najlepsza. Kolejne miejsca zajęli: Sławomir Rusak z Radomia, Paweł Stępnik z Kielc i Mateusz Skuza z Wejherowa. Wśród kobiet wygrała Joanna Wojtakowska z Tomaszowa Maz. przed Agnieszką Brogowicz-Stępniewską i Jolantą Witczak z Lusowa k. Poznania.

 

Indywidualnie z mieszkańców Ziemi Koneckiej najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Klubu Biegacza „Pasat”. Rafał Dulewicz z wynikiem 3;14.48 zajął wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 w kategorii wiekowej. Na drugim miejscu podium stanęła też w swojej kategorii Ada Dębowska. Drużyna „Pasata” wspierana jeszcze przez Piotra Bańburę i Włodzimierza Wojciechowskiego wywalczyła tytuł drużynowych wicemistrzów województwa świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim.

 

Głównym partnerem maratonu, a zarazem fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Dzięki Robertowi Matyni oraz Piotrowi Bocheńskiemu z firmy NOWY DOM Projekty Budowlane można było prowadzić pomiar czasu za pomocą elektronicznych chipów, a sołtys wsi Niebo Elżbieta Szejna-Kuleta użyczyła swojego sklepu na bazę zawodów. Zakłady Mięsne „Polstan” z Pijanowa zapewniły smakowite wędliny, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska degustację koneckich jogurtów, a Andrzej Gruszkiewicz obdarował szczęśliwców w losowaniu wartościowymi talonami do zrealizowania w Wypożyczalni Sprzętu Wodnego w Sielpi. Zakład Wyrobów Metalowych FAMET w Młynku wyposażył zwycięzców w topory i siekiery. Imprezę wsparło też Starostwo Powiatowe w Końskich oraz Stacja Paliw „Janlex Plus”.

 

Puchary i nagrody wręczali: Krzysztof Jasiński - zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich oraz przedstawiciel sponsorów Piotr Bocheński, wspierani przez działaczy PTTK Końskie.

 

W imieniu organizatorów i uczestników maratonu pragnę złożyć serdeczne słowa podziękowania dla fundatorów nagród oraz Pani Elżbiecie Szejnie-Kulecie, sołtys wsi Niebo która użyczyła maratończykom swojej posesji. Równie ciepłe słowa podziękowania kieruję do wolontariuszy, którzy spowodowali, iż imprezę można uznać za udaną. W przygotowaniu maratonu wspierała mnie mocno Ada Dębowska, a w samym jego przeprowadzeniu pomagali także: Anna Męcina, Wiesław Jakubowski, Marek Baran, Grzegorz Węgrecki, Katarzyna Pawłowska, Jacek Tarnowski, Rafał Dulewicz, Katarzyna Stępień, Katarzyna Laskowska, Katarzyna Suchenia, Irena Kuleta, Magdalena Weber, Zbigniew Gontek, Maciej Jasiński, Adam Nartowski, Krzysztof Mijas, Tadeusz Śliwak.

Wyżej wymienionym bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Zawodnikom dziękuję za wyrozumiałość wobec organizatorów i stworzoną atmosferę biegowego święta. Bardzo dziękuję też darczyńcom, którzy obdarzyli mnie osobistymi prezentami z racji jubileuszu 50-lecia nieprzerwanych startów biegowych.

 

Wojtek Pasek

Niebo, 29 maja 2021r.

 

Wyniki - Maraton

 

Wyniki - Półmaraton

 

 Link do galerii zdjęć - kliknij tutaj

 

    

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem