Bardzo słoneczna II Wędrówka Świętokrzyska

9-06-2018 16:32

W dniu 9 czerwca odbyliśmy z Klubem Turystyki Aktywnej PTTK PASAT drugą Wędrówkę Świętokrzyską. Blisko 40 uczestników powędrowało pod okiem przewodniczki Lucyny Jakubowskiej z Porzecza do Sosnowicy.

Tradycyjnie spotkaliśmy się na przystanku autobusowym przy ul. ks. Granata w Końskich. Wyjechaliśmy na trasę w kierunku Porzecza, by kontynuować wędrówkę pieszym czerwonym szlakiem turystycznym im. E. Massalskiego. Wszystko wskazywało na to, że uda nam się dojść aż do miejscowości Dąbrowa. Do zdobycia mieliśmy 22 punkty GOT. Pogoda jednak zweryfikowała nasze zamierzenia. Odcinek z Porzecza do rezerwatu Ciosowa pokonaliśmy gładko, ale dalsza część: zejście z Wykienia i pokonanie wzniesienia Góry Grodowej przysporzyło nam trochę trudności. Po odpoczynku, gawędzie Lucyny w dawnym miejscu kultu pogańskiego ruszyliśmy przez Tumlin na Pasmo Tumlińskie. Las dawał nikłe schronienie, a żar lał się z nieba. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakończenie wędrówki pod pomnikiem 4 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej stojącym przy drodze łączącej Kielce z Zagnańskiem. Na koniec zaskoczyliśmy naszych uczestników miłą niespodzianką. Prezes Oddziału PTTK w Końskich - Wojciech Pasek wraz z Krzysztofem Wiatrem - wiceprezesem oddziału wręczyli Danucie i Bogdanowi Kwietniom odznaki Turysty Ziemi Koneckiej w stopniu brązowym.

 

Chwilę później autokar zabrał nas w drogę powrotną do Końskich. Wróciliśmy lekko spóźnieni, zmęczeni ale usatysfakcjonowani :) Kolejny etap Wędrówki Świętokrzyskiej na jesieni!

 

Tymczasem galeria zdjęć: