Relacja z 22. Koneckiego Maratonu Pieszego

24-06-2014 0:00

W dniu 21 czerwca 2014 r. nasz oddział wraz z Klubem Turystyki Aktywnej  PTTK „PASAT” w Końskich zorganizował dwudziestą drugą edycję Koneckiego Maratonu Pieszego. Wytyczona trasa liczyła 50 km i prowadziła z Końskich lub Sielpi na oficjalny start do miejscowości Niebo, a stamtąd przez Brody, Modliszewice, Barycz, Starą Kuźnicę, Niebo do Sielpi.

Na starcie w Niebie pojawiło się 85 uczestników, z czego 80 wyruszyło na cały dystans, pozostali wybrali się na krótszą trasę rekreacyjną. Wszyscy otrzymali mapki z opisem trasy i pamiątkowe plakietki okolicznościowe. W maratonie, jak co roku, wzięli udział turyści z Końskich i powiatu koneckiego, a także z Kielc, Skarżyska – Kamiennej, Warszawy, Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Wrocławia, Krosna, Opoczna, Radomia, Olsztyna, a nawet z odległego Koszalina. Najstarszym uczestnikiem maratonu był pan Witold Zajączkowski ze Skarżyska-Kamiennej (76 lat), a najmłodszym 16-letnia Agnieszka Dybaś z Końskich.
Po skończonej wędrówce na mecie czekały na wszystkich słodkie bułeczki i napoje izotoniczne, a wieczorem tradycyjne ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Bazę dla maratonu stanowił Ośrodek Sportu i Rekreacji II w Sielpi. Uroczyste zakończenie odbyło się następnego dnia w niedzielę, po wspólnym śniadaniu z tradycyjną grochówką. Podczas uroczystości naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Krzysztof Stachera, wiceburmistrz Końskich Jacek Matera, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ernest Kruk, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta i Gminy Krzysztof Dulewicz, wręczyli uczestnikom, pamiątkowe medale i dyplomy. Na koniec nie mogło zabraknąć tradycyjnego losowania nagród i upominków wśród wszystkich uczestników imprezy.

Galeria zdjęć