XXII Nocna Majówka

7-05-2018 12:37

Blisko 120 osób zdecydowało się na nocną wędrówkę po leśnych ostępach konecczyzny. Wśród nich mieszkańcy Końskich, przyjezdni z Kielc, Opoczna, a nawet Ukrainy.


Nie zabrakło też odważnych przedstawicieli ze szkół podstawowych z Krasnej i Białaczowa. Jeszcze na długo przed godzina 21.00 na zbiórce stawili się pierwsi śmiałkowie. W biurze podejmowali ich: Magdalena Weber, Wojciech Ziółkowski i Lucyna Jakubowska. Każdy w ramach wpisowego otrzymał pamiątkowy znaczek, mapkę trasy oraz porcję kiełbaski do ogniska. Punktualnie o godz. 21.30 imprezę otworzył prezes Oddziału - Wojciech Pasek, który powitał uczestników.
Po wskazówkach otrzymanych od Zbigniewa Gontka wszyscy ruszyli na trasę, która powiodła w tym roku z Końskich przez ul. Browarną, Folwarczną do leśnych ścieżek wiodących po południowo-wschodniej części miasta. Następnie pieszymi szlakami turystycznymi w kolorach żółtym, czerwonym dotarliśmy do pomnika przyrody Skałki Piekło, skąd niebieski szlak doprowadził nas do miejsca ogniskowego w Niebie.

 

Nad ogniem i gorącą herbatą czuwali Damian Milczuszek i Wojciech Ziółkowski, a zakończenie połączone z wręczeniem certyfikatów i losowaniem upominków przeprowadzili Zbigniew Gontek, Lucyna Jakubowska i Anna Ziółkowska. 
Po zakończeniu, posileni pieczona w ognisku kiełbaską wróciliśmy niebieskim drogą asfaltową do Końskich.

 

Pogoda dopisała na wieczór, humory też, plecaki i piłki znalazły swoich właścicieli. Zapraszamy za tydzień - na Cross Maraton i spacer z cyklu "Zostań Turystą Ziemi Koneckiej". Szczegóły w zapowiedziach imprez (linki pod kalendarzem po prawej stronie). Tymczasem galeria zdjęć z nocnej eskapady!