Spacer do Modliszewic z wysoką frekwencją

22-04-2018 7:10

Drugi spacer z cyklu Zostań Turystą Ziemi Koneckiej, który zorganizowaliśmy w dniu 15 kwietnia, zgromadził na zbiórce liczną gromadę uczestników.

Do końca nie wiemy, co wpłynęło na Waszą obecność, ale dziękujemy, że byliście z nami. Wolna niedziela, słoneczna, wiosenna pogoda, prowadzący wycieczkę, bezpłatny udział czy łatwość i dostępność trasy - każdy powód był dobry by wyruszyć z nami do Modliszewic. Spotkaliśmy się w centrum miasta, przy pomniku Tadeusza Kościuszki punktualnie o godz. 9.00. Wśród nas byli: członkowie klubu SKKT-PTTK przy Szkole Podstawowej w Miedzierzy, członkowie Klubu Globtroterów "STĄPamy", dzieciaki pod opieką pani Marii Kozłowskiej z Krasnej, mieszkańcy Końskich i okolicznych miejscowości oraz przyjezdni goście. Łącznie 74 osoby!

 

Autorem trasy i prowadzącym był Daniel Rąbalski, członek zarządu Klubu Turystyki Aktywnej PTTK PASAT, który przewodząc grupą poprowadził nas z Końskich, obwodnicą i tajnym przejściem do Kornicy, a następnie do Proćwinia, gdzie przyjemnie odpoczęliśmy korzystając z gościnnego ogródka OSP. Następnie polami i łąkami dotarliśmy do Modliszewic. Tu też po krótkim odpoczynku przeszliśmy w okolice dworu obronnego, gdzie wysłuchaliśmy opowieści przewodniczki Magdaleny Weber o historii powstania obiektu i jego mieszkańcach. Następnie przez Gawroniec Daniel przeprowadził nas jeszcze przemysłową częścią miasta doprowadzając nas do pomnika kpt. Jana Stoińskiego. Zgodnie z zaplanowanym czasem, o godz. 14.00 stawiliśmy się w centrum miasta kończąc spacer.

 

Na kolejny spacer z cyklu Zostań Turystą Ziemi Koneckiej zapraszamy w dniu 13 maja (niedziela). Zbiórka tradycyjnie o godz. 9.00 w centrum miasta. Na trasie marszu - Stara Kuźnica, kolejna miejscowość wymagana do zdobycia odznaki.

 

 

Tymczasem galeria fotografii ze spaceru do Modliszewic.