Zapraszamy na II spacer historyczny
Szlakiem zabytków i miejsc pamięci narodowej Czytaj dalej
Ruszyły zapisy na Konecką Setkę
Wakacje w pełni, a my myślimy o przygotowaniach do Koneckiej Setki. Czytaj dalej
XXI Maraton Pieszy po Ziemi Opoczyńskiej i...
W ramach cyklu Superpiechur Świętokrzyski 2021 zapowiadamy Maraton Opoczyński. Organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń.  Czytaj dalej
XXIX Konecki Maraton Pieszy - relacja
Krew, pot i łzy - chciałoby się rzec. A to z powodu pogody, która zafundowała maratończykom żar lejący się z nieba. Czytaj dalej
XVI Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba” z...
Szesnasta edycja Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba” przeszła do historii. Impreza po raz kolejny odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. Czytaj dalej
prev
next

XXVII Konecki Rajd Rowerowy z pogodą

6-09-2020 12:08

Pełni obaw przystępowaliśmy do organizacji kolejnej edycji Koneckiego Rajdu Rowerowego. Obowiązujące przepisy prawne miały spowodować powrót do obostrzeń z okresu stanu epidemii.

Wprowadziliśmy szereg zasad bezpieczeństwa, zrezygnowaliśmy z organizacji ogniska i uroczystego zakończenia, ogłosiliśmy regulamin i liczyliśmy kolejne wpływające do nas zgłoszenia.

 

Nie zawiedliście :) Na nasze zaproszenie odpowiedziały grupy cyklistów z Włocławka, Przedborza, Szydłowca, Ostrowca Świętokrzyskiego, miłośnicy jazdy rowerowej z Opoczna, Milanówka, Pruszkowa, Sieradza, Kozienic, Warszawy i Brwinowa :) Na koneckie szlaki wyjechali też konecczanie stanowiąc blisko 1/4 ogółu uczestników.

 

Opracowane trasy przejazdu zachęciły do udziału w rajdzie nie tylko długodystansowców, ale i całe rodziny. W tym roku uczestnicy rajdu startowali na 150 km, 75 km i 35 km. Tradycyjnie największym powodzeniem cieszył się średni dystans, który umożliwiał odwiedzenie najciekawszych miejscowości Ziemi Koneckiej. Najkrótszy dystans zachęcił do udziału całe rodziny. Z uśmiechem i poczuciem niedosytu pokonał go 7-letni Dawid z Pruszkowa, któremu na całej trasie towarzyszyli: dziadek i mama.

 

Na mecie każdy otrzymał słodki poczęstunek, medal i dyplom oraz uczestniczył w losowaniu upominków. Zuzanna Malanowska z Warszawy odebrała również odznakę krajoznawczą Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu srebrnym, a Marek Jordan, Tomasz Piotrowski i Mariusz Świerad z Krosna w stopniu brązowym.

 

Ogółem w imprezie wzięło udział 126 osób. Na starcie i mecie czuwali nad wszystkimi: Katarzyna Stępień, Zbigniew Gontek, Anna Ziółkowska, Magdalena Weber i Anna Tkaczyk. Na punkcie kontrolnym w Starej Kuźnicy czekał Tadeusz Śliwak.

 

Dziękujemy serdecznie za obecność!

 

 

 

    

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...
Konecki Maraton...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem