Skarżyskie Topienie Marzanny w promieniach słońca
Dwudziesta druga edycja Rajdu Wiosennego w Skarżysku-Kam. przebiegła z dobrymi humorami i przy bardzo dobrej pogodzie. Czytaj dalej
Informacja o zmianie w wykazie imprez
Informacja o zmianie w wykazie imprez programowych O/PTTK w Końskich i Superpiechurze Świętokrzyskim 2024 Czytaj dalej
Szkolenie dla przewodników w Świetokrzyskim...
W dniu 3 marca Dyrekcja Świetokrzyskiego Parku Narodowego... Czytaj dalej
Rajd Bab ze znakomitą frekwencją
Tegoroczny Rajd Bab nie zachwycił słońcem, ale wiosenną pogodą już tak! Tradycyjnie, jak od blisko pół wieku, na trasie rozegrano kilka konkurencji sprawnościowych, Czytaj dalej
prev
next

Cross w cieniu pandemii coronawirusa

17-07-2020 12:52

 

Piętnasta edycja Cross Maratonu „Przez Piekło do Nieba” za nami. Była to jedna z pierwszych imprez biegowych w Polsce po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa COVID 19.

Została przeprowadzona  pod rygorem warunków sanitarnych z ograniczoną liczbą uczestników do 150 osób. Ostatecznie wystartowało 143 zawodników, z których metę maratonu lub półmaratonu osiągnęło 138 osób. Zawody odbyły się wyjątkowo w Niebie, a nie jak dotychczas w Sielpi. To ze względu na możliwości logistyczne i bezpieczeństwo uczestników. Liczba biegaczy byłaby zapewne  większa, ale ze względu na obostrzenia epidemiczne listę startową musieliśmy zamknąć na niemal dwa tygodnie przed rywalizacją.

 

Areną zawodów była polana przy sklepie spożywczym w Niebie. Zawodnicy rywalizowali na 7-mio kilometrowej pętli wytyczonej malowniczymi duktami leśnymi wokół Piekła. Wymagająca trasa wiodła tym razem przez pomnik przyrody nieożywionej „Piekło”. Trudna do przewidzenia dla biegaczy i organizatorów okazała się aura. Trzydziestostopniowy upał w piątek zamienił się w zimny sobotni poranek, z deszczem w roli głównej. Jak przystało na cross, było mokro i błotnisto. Ale to nie przeszkadzało biegaczom. Utrudniało nieco pracę organizatorom oraz zaprezentowanie się w pełnej krasie VIP-om.

 

Impreza przeprowadzona została pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. Po raz pierwszy do ustalenia klasyfikacji zastosowano elektroniczny pomiar czasu. Na Ziemię Konecką zjechali zarówno  zaprawieni w bojach maratończycy, jak i wytrawni piechurzy z całej Polski. Przed startem minutą ciszy uczciliśmy pamięć Beaty Bury z Zagórza na podkarpaciu, wielokrotnej medalistki imprezy, która 7 marca zginęła tragicznie odpadając ze ściany pod szczytem Rysów w Tatrach.

 

W rywalizacji mężczyzn na dystansie maratonu zwyciężył po raz drugi z rzędu Jarosław Lubiński Aktywna Pszczyna z czasem 2:51.26 przed Sławomirem Rusakiem Biegiem Radom (2:52.33) i Michałem Kolasztem Iłża Pędzi (2:56.03). Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Brogowicz-Stępniewska z Grójca (4:24.37, przed Izabelą Bodulska ze Skarzyska Kamiennej (4:42.23) i Jolantą Pietras z Piastowa (4:57.18).

 

Komunikat z wynikami - Maraton (pobierz)

Komunikat z wynikami - Półmaraton (pobierz) 

 

Głównym partnerem maratonu, a zarazem fundatorem nagród był Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Dzięki Robertowi Matyni i Piotrowi Bocheńskiemu można było prowadzić pomiar czasu za pomocą elektronicznych chipów, a sołtys wsi Niebo Elżbieta Szejna użyczyła swojego sklepu na bazę zawodów.

 

Ze względu na reżim epidemiczny oraz bezpieczeństwo uczestników mniej uroczysty charakter miała dekoracja zwycięzców, jak również oczekiwane zawsze losowanie nagród i upominków. Nie odbyło się tym razem też wspólne biesiadowanie zawodników z gośćmi imprezy i jej organizatorami. Puchary i nagrody wręczali: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński – zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich, Krzysztof Stachera -  przedstawiciel Starosty Koneckiego.

 

W imieniu organizatorów i uczestników maratonu pragnę złożyć serdeczne słowa podziękowania fundatorom nagród, wśród których znaleźli się:

  • Urząd Miasta i Gminy w Końskich
  • Starostwo Powiatowe w Końskich
  • Rada Miejska w Końskich
  • B.M. Obuwie Dla Każdego p. Roberta Matyni w Końskich
  • NOWY DOM Projekty Budowlane Piotr Bocheński w Końskich
  • Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego „Delfin” w Sielpi
  • Park Linowy „KAMRAT” w Sielpi
  • Stacja Paliw „Janlex Plus” w Końskich
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Końskich
  • PHU Trans-Kop-Bud.  Dariusz Pisarski w Końskich
  • Meble Karbownik w Starej Kuźnicy

 

 

Równie ciepłe słowa podziękowania kieruję też do wolontariuszy, którzy spowodowali, iż imprezę można uznać za wyjątkowo udaną, biorąc pod uwagę trudności logistyczne , sanitarne i pogodowe. W przeprowadzenie maratonu zaangażowali się szczególnie: Ada Dębowska, Marek Baran, Wiesław Jakubowski, Anna Męcina, Rafał Dulewicz, Jacek Tarnowski, Grzegorz Węgrecki, Zbigniew Gontek, Magdalena Weber, Adam Nartowski,  Adrian Michalski, Krzysztof Mijas, Krzysztof Kos, Tadeusz Śliwak, Marianna Stępień,  Elżbieta Szejna-Kuleta, Krzysztof Kuleta, Jacek Stępień, Piotr Sosnowski.

 

Krótka galeria zdjęć z zakończenia:

 

 

 

    

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...
Konferencja nau...

CookiesAccept

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii.

Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji w Polityce Prywatności pod adresem http://pttkkonskie.pl/polityka-prywatnosci

Zrozumiałem